EURO 24: U finalu Španija i Engleska

11.07.2024 06:12

Fudbalska reprezentacija Engleske igraće protiv Španije za titulu prvaka Evrope 14. jula u Berlinu pošto je savladala Holandiju 2:1 u Dotmundu - posle preokreta.

Engleska je do polufinala stigla uz mnogo napora, još više sreće, posle neubedljivih igara u grupi, dva remija i pobede, potom spasonosnim "makazicama" Belingema u 90+5. minutu osmine finala sa Slovacima, a onda i golom Sake za produžetke sa Švajcarcima.

I ponovo su Engezi bili protagonisti fudbalske drame, ponovo u nokdaunu, ali ovog puta, ove večeri u Dortmundu u većem delu meča igrali su najbolji fudbal na turniru.

Nesalomiva je i ovog puta bila četa premijerligaških zvezda.

Junak utakmice je rezervista Oli Votkins čiji je pogodak u drugom minutu nadoknade odveo tim do drugog uzastopnog EURO finala.

Strelac za pobedniek bio je i Kejn, iz penala u 18. minutu, kada je anulirao vođstvo "lala" koje im je doneo Ćavi Simons.