Partizan je šampion ABA lige

23.06.2023 06:52

Košarkaši Partizana osvojili su rekordnu sedmu titulu prvaka ABA lige, prvu posle 10 godina, pošto su u petom, odlučujućem meču finalne serije pobedili Crvenu zvezdu 96:85 (30:18, 24:16, 21:34, 21:17).

Partizan je mnogo bolje otvorio meč, vodio je 16:9 na polovini prve deonice. Prvu značajniju prednost u prvoj četvrtini Partizan je stekao u 10. minutu (30:18), što je bio i rezultat kojim je okončana deonica. U prvoj četvrtini Partizan je dao čak šest trojki iz osam pokušaja, od čega po dve Kevin Panter i Džejms Naneli. Posle dve vezane trojke Zeka Ledeja, Partizan je na startu druge deonice stekao prednost od 16 poena (36:20), a zatim i od 20 (46:26). U 18. minutu bilo je plus 21 (52:31), a poluvreme je okončano rezultatom 54:34.

Početak treće deonice pripao je gostima, koji su napravili seriju 9:3. Trojkom Bena Bentila u 25. minutu smanjila je Zvezda na minus 11 (50:61), ali je Partizan taj napad gostiju odbio poenima Pantera i Matijasa Lesora. Novom serijom Zvezda je prvi put posle prve deonice došla na jedocifreni minus (62:70, pa 64:71). U poslednju četvrtinu ušlo se sa 75:68 za Partizan, posle trojke Fakunda Kampaca uz zvuk sirene. Da će biti velike drame u finišu, bilo je jasno kad je u Zvezda prišla na samo minus (75:79), na šest minuta pre kraja. Tri i po minuta pre kraja posle zakucavanja Dantea Eksuma Partizan je poveo 85:76, da bi na 2.44 pre kraja imao ogromnih plus 12 (89:77).

Ubedljivo najefikasniji u Partizanu bio je Panter sa 32 poena , Ledej je dao 15, Naneli 12, a Lesor i Eksum po 10. Zvezdu je predvodio raspoloženi Ognjen Dobrić sa 18 poena, Bentil je dao 15, Nemanja Nedović 12, a Kampaco 10.

Utakmica je odigrana u fantastičnoj atmosferi i protekla je bez incidenata, a u Areni je bilo za ABA ligu rekordnih 22.198 navijača.

Izvor: Tanjug