Tri NAJDOSADNIJE utakmice u istoriji fudbala!

14.07.2023 08:58

Najdosadnije fudbalske utakmice su subjektivna tema, jer ukus i preferencije gledalaca se razlikuju. Međutim, postoji nekoliko utakmica koje su često spominjane kao izuzetno dosadne. Mi vam donosimo tri primjera.

Ono što jedna osoba smatra dosadnom utakmicom, druga osoba može smatrati zanimljivom ili taktički intrigantnom.

1. Italija - Švedska (EURO 2016)

Ova utakmica je često spominjana kao jedna od najdosadnijih u modernoj fudbalskoj istoriji. Obje ekipe su igrale vrlo oprezno i defanzivno.

Na kraju je Italija slavila u "svom stilu", sa 1:0. Gol odluke viđen je u 88. minuti kada je pogodio Eder.

2. Engleska - Alžir (Svjetsko prvenstvo 2010)

Ova utakmica je završena bez golova, a obje ekipe su pružile vrlo neinspirativnu igru. Nedostatak akcije i golova činio je utakmicu dosadnom za mnoge gledaoce.

Englezi su bili veliki favoriti, ali Runi, Džerard, Lampard i društvo nisu pronašli put do Alžirovog gola.

3. Grčka - Portugal (EURO 2004 / finale)

Ova utakmica se često navodi kao primjer defanzivnog i dosadnog fudbala. Grčka je postigla jedini gol u utakmici i Portugal nije uspio da izjednači.

Utakmica je bila obilježena čvrstom defanzivnom igrom i nedostatkom napadačkih akcija.

No, bilo kako bilo Grci su tada postali prvaci Evrope. Jedini gol dao je Angelos Haristeas u 57. minuti, prenosi "Avaz".

Izvor: Nezavisne/Avaz