Dženifer Eniston je otkrila da vodi 20 godina dugu borbu da postane majka. Komentarisala je i glasine koje je prate decenijama.

Izvor: Index Foto: Tanjug/AP
U intervjuu za novo izdanje časopisa Harper’s Bazaar UK, 56-godišnja zvijezda serije Prijatelji osvrnula se na komentare da nije željela djecu jer je „sebična radoholičarka“, piše Daily Mail.
„Nisu znali moju priču, niti kroz što sam prolazila posljednjih 20 godina pokušavajući zasnovati porodicu, jer ne izlazim u javnost i ne pričam im o svojim medicinskim problemima. To nije ničiji posao“, izjavila je glumica. „Ali dođe trenutak kad to jednostavno više ne možeš ignorisati, sve te priče kako nikad neću imati dijete, porodicu, jer sam sebična i zavisna o poslu. To me pogađa, ja sam samo ljudsko biće. Svi smo mi ljudska bića.“
Bolan put do majčinstva
Glumica je 2022. godine otkrila da je bezuspješno prolazila kroz postupke medicinski potpomognute oplodnje (IVF) i priznala kako žali što ranije nije zamrznula svoje jajne stanice.
„Bio je to izazovan put za mene“, rekla je tada Aniston.
„U kasnim 30-ima i 40-ima prolazila sam kroz stvarno teške stvari. Prolazila sam kroz IVF, pila kineske čajeve. Sve sam pokušavala.“ Dodala je: „Sve bih dala da mi je neko rekao: Zamrzni svoje jajne stanice. Učini si uslugu. Jednostavno ne razmišljaš o tome. Tako da sam danas ovdje. Brod je otplovio.“
Brakovi i glasine
Dženifer je bila u braku s Bredom Pitom od 2000. do 2005. godine. Glasine da ju je ostavio jer mu nije htjela roditi dijete nazvala je „apsolutnom laži“. Pit je kasnije s Anđelinom Žoli dobio šestero djece.
2015. godine udala se za glumca Džastina Teroksa, ali par se razveo tri godine kasnije. Teroks se u martu ove godine ponovno oženio, a izvor je za Daily Mail otkrio da mu je Dženifer bila među prvima koji su čestitali.
Novi pogled na život i ljubav
Eniston je progovorila i o starenju u Holivudu, odbacujući ideju da glumice imaju „rok trajanja“.
„Društvena ideja o roku trajanja više jednostavno ne postoji, to je stara ideologija. Mudrost koju starije žene mogu doprinijeti prilično je izvanredna“, istaknula je.
U međuvremenu, čini se da je ponovno pronašla ljubav. Nakon što je DailyMail ekskluzivno otkrio njezinu vezu s Džimom Kurtisom, par je viđen na romantičnom odmoru.
„Dženifer se viđa s Džimom i vrlo je sretna, ali za sada još uvijek ide polako“, rekao je izvor, dodavši da smatraju da su savršen par jer dijele ljubav prema radu na sebi i emocionalnoj inteligenciji, prenosi Index.