Cijena dizela na pumpama u Banjaluci od 5. marta, kreće se od 2,62 do 2,85 KM po litru, rečeno je za „Nezavisne novine“ sa nekoliko benzinskih pumpi.

Izvor: Nezavisne Foto: BN
„Cijena benzina iznosi 2,41 KM, dok dizel košta 2,85 KM po litru“, kazali su iz jedne pumpe, dodajući da se u protekla tri dana na dnevnom nivou koriguju cijene.
Sa druge benzinske pumpe ističu da kod njih benzin košta 2,37 KM, dok se cijena dizela kreće od 2,49 do 2,62 KM po litru.
Đorđe Savić, predsjednik Grupacije za promet naftom i naftnim derivatima pri Privrednoj komori Republike Srpske, kazao je za „Nezavisne novine“ da se skok cijena goriva u Srpskoj očekuje u narednih nekoliko dana.
Nastavak teksta ispod naših preporuka…
„Trenutne cijene dizela su preko 2,50 KM pa i više“, kazao je Savić, te dodao da zbog sukoba na Bliskom istoku očekuje se da cijene i dalje rastu.


